Haber

Alçıdan Özdağ’a: Marksistler bile dört milletvekili aldı, Zafer Partisi sıfır aldı

Nagehan Alçı, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’a “Siyasi duruşundan gerçekten tiksindiğimi belirtmek isterim” yanıtını verdi.

Alçı, “14 Mayıs’ta Türk milleti ona çok sert tokat attı, sandığa gömüldü. Hala ders almıyor, utanmıyor…”

Ümit Özdağ dün akşam Twitter hesabından şunları yazmıştı:

“Nagehan Alçı az önce Habertürk’te ‘Zafer Partisi Kürt karşıtı bir partidir’ dedi. Her şeyden önce Zafer Partisi ve bilim, Kürtleri ve Zazaları tarih, kültür ve soy bakımından Türk Milletinin ayrılmaz bir parçası olarak kabul eder.Kendimize düşman olmadığımız gibi Kürt karşıtı olmamız da mümkündür. Ama Zafer Partisi düşmandır PKK’yı destekleyen Kürt, Zaza, Türk, DAİŞ/FETÖ’yü destekleyen kim olursa olsun Muş’ta, Bingöl’de, Mardin’de Türk bayrağı için savaşan tüm korucu kardeşlerimi sevgiyle kucaklıyorum. 1980’lerin sonundan bu yana terörün en ağır koşullarında yaşayan Güneydoğu’nun tüm yurtseverleri ve benim yediğim, yemeye hazır yediğim Şırnak ve daha birçok yerin kurşunu benim için gerçekten çok önemli olduğunu söylemek isterim. duruşundan tiksindi.”

‘Sığınağı TAM’

Habertürk yazarı Nagehan Alçı, Ümit Özdağ’a kendisi hakkında attığı tweet’ten alıntı yaparak yanıt verdi. Alçı, “Ümit Özdağ gibi bir ırkçı-faşistin benden nefret etmesi benim için bir şeref madalyasıdır” sözleriyle başlayıp, şunları yazdı:

“Özdağ, Kürt soydaşlarımıza düşmandır. Gayrimüslim ve muhacir kardeşlerimize de düşmandır. 14 Mayıs’ta Türk milleti ona çok sert bir tokat attı ve sandığa gömüldü. Hala ders almıyor, utanmıyor… Marksistler bile 4 milletvekili seçerken Ümit Özdağ sıfır almış. Zafer Partisi sandıkta tam bir yenilgiye uğradı. Bakalım bu büyük yenilgiye rağmen kendisinden çok daha başarılı, genç ve tanınan Sinan Ogan’a ZP genel başkanlığından ayrılmanın faziletini gösterebilecek mi?” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
-
Başa dön tuşu