Haber

İngiltere Ortadoğu’da barış ve istikrarı destekleyecek

İngiltere’de 1951’den bu yana ilk kez bir kralın açtığı yeni yasama yılı töreninde konuşan Kral III. Charles, Kraliçe Camilla ve aile üyeleriyle birlikte Lordlar Kamarası’nda düzenlenen oturuma katıldı. Charles, İngiltere’nin Gazze’ye insani desteğini sürdüreceğini ve Ortadoğu’da barış ve istikrar için çalışacağını da belirtti.

UKRAYNA’YA DESTEK

Hükümetin yasadışı göç, çocuk istismarı ve antisemitizmle mücadelesinin devam edeceğini belirten Kral III. Charles, İngiltere’nin dünya güvenliğine katkı sağlamaya devam edeceğini de belirterek, Ukrayna’ya desteğinin ve NATO’nun güçlendirilmesine katkılarının devam edeceğinin altını çizdi.

Monarşinin karşıtları protesto edildi

Monarşinin karşıtı olan yaklaşık 100 kişilik Cumhuriyetçi grup, Kral III. Charles’ın geçiş güzergahında toplanarak Monarşiyi ve monarşiyi protesto etti. “Benim kralım değil”, “Monarşiyi kaldırın” ve “Bu kral çıplak değil” pankartları taşıyan grup, yanından geçerken Kral III. Charles ve kraliyet ailesini yuhaladı.

Cumhuriyet kümesinin başkanı Graham Smith, demokratik bir alternatifin devreye girmesi gerektiğini vurgulayarak, “Meclis’i açan Kral bizi temsil etmiyor ve bizim kralımız değil. Kraldan, monarşiden ve monarşiden kurtulmamız lazım. Efendiler.” söz konusu.

Kaynak: Haberler.com / Dünya

habergercus.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu