Haber

Süleyman Soylu: Dünyanın cumhurbaşkanını seçtik!

AK Parti İl Başkanlığı önünde konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, şunları söyledi: “Tüm Türkiye’ye teşekkür ediyoruz. Biz sadece Türkiye Cumhurbaşkanı’nı seçmedik. Dünya liderini seçtik. Yarın yeni bir gün başlıyor. Yarın yeni bir umut başlıyor. Yarın yepyeni bir kardeşlik var. Yarın yeni bir barış başlıyor. Yeni bir zenginlik başlıyor. Ve yarın, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan tüm dünyaya herkes, tüm insanlık için yeni sözler, yeni barış ve yeni kardeşlik başlıyor.”söz konusu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Bu ay yıldızlı bayrakları sonuna kadar dalgalandırmak sizin hakkınız. Yüce Allah’a sonuna kadar dua etmek hakkınızdır. Büyük çaba sarf ettin. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, gayret ve emeklerinizle Türkiye’ye, çevremizdeki coğrafyaya, bize umut olanlara, gençlerimize ve afet bölgesinde sevdiğimiz tüm afetzedelere umut oldunuz. Bu seçimi kim kazandı? Türkiye bu seçimi kazandı. Bu seçimi Balkan coğrafyasından Rumelili kardeşlerimiz kazandı. Bu seçimi kim kazandı? Türk dünyası bu seçimi kazandı. Bu seçimi Orta Doğu kazandı, Orta Asya kazandı. Bu seçimi mağdurlar ve mazlumlar kazandı. Kabe çevresinde bu İslam’ın kalan son ordusu için dua edenler kazandı.”

“BAŞINIZ AYASOFYA MADENİ GİBİ DİK OLSUN”

Bakan Soylu, “Tüm Türkiye’ye teşekkür ediyoruz. burada söylemek istiyorum. Biz sadece Türkiye Cumhurbaşkanı’nı seçmedik. Dünyaya bir lider seçtik Elhamdülillah. Yarın yeni bir gün başlıyor. Yarın yeni bir umut başlıyor. Yarın yepyeni bir kardeşlik var. Yarın yeni bir barış başlıyor. Yeni bir zenginlik başlıyor. Ve yarın herkes için, tüm insanlık için, tüm dünya için yeni sözler, yeni barış ve yeni kardeşlik Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan başlıyor. Önümüzdeki 5 yıl, Tayyip Erdoğan’ın liderliğinin doruk noktası olacak. İstanbul’da yaklaşık 2 ay birlikte kampanya yürüttük. Bir şey gördüm. 15 Temmuz inancını sokaklarda gördüm. Hürriyete, tam bağımsızlığa ve bu ülkenin bütün değerlerine sahip olan milletimizin ‘Tayyip Erdoğan’dan vazgeçmeyeceğiz’ diyen anlayışını gördüm. Burada söylediğimizi tekrarlıyorum. Öyle büyük bir iş başardın ki, öyle güçlü bir iş başardın ki, başın Ayasofya’nın minaresi kadar yüksek” dedi.

“GÜNE KADAR BAŞLADIK”

Bakan Soylu sözlerini şöyle sürdürdü:

“Öyle büyük bir işe imza attınız ki, önümüzdeki 5 yılda tüm dünya bunu çok daha iyi anlayacak. Öyle bir işaret yaptı ki, önümüzdeki 5 yılda çevremizdeki coğrafyalara barış getirdiğimizi bu büyük millet daha iyi anlayacaktır. Daha yeni başladık.”

haber-yakutiye.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu