Haber

Adana’da Tekel Büfe İşletmecisi’nin öldürülmesi nedeniyle müebbet hapis istemiyle dava açıldı

Adana’da tekelci bir kafe işletmecisinin kurşunlanarak öldürülmesiyle ilgili tutuklanan iki zanlı hakkında “kasten öldürme” suçundan müebbet hapis istemiyle dava açıldı.

Merkez Çukurova ilçesi Güzelyalı Mahallesi’nde Hamit Koç’un işlettiği tekel büfesinde 14 Kasım 2022’de Hamit Koç’un (31) tabancayla öldürülmesiyle ilgili olarak tutuklanan BA ve İ.A. soruşturma tamamlandı.

Savcılık tarafından hazırlanan ve Adana 8. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen iddianamede, Koç’un olay günü iş yerine gelen yeğeni AK ile alacak meselesi hakkında tartıştığı belirtildi.

İddianamede, AK’nin iş yerinden çıktıktan sonra görüştüğü BA ve İ.A’nın tekel büfesine gittiği, BA’nın motosikletle dışarıda beklerken İ.A’nın içeriye girerek Koç’u tabancayla öldürdüğü belirtildi.

Cinayetin azmettiricisi olduğu iddia edilen AK’nin olaydan sonra intihar ettiği bilgisine yer verilen iddianamede, sanıklar BA ve İ.A’nın fikir ve eylemlerle işbirliği içinde hareket ettikleri değerlendirilerek, “kasten öldürme” suçundan müebbet hapis cezası istendi.

Tutuklu sanıkların yargılanmasına önümüzdeki günlerde başlanacak.

Tekel büfe işleten Hamit Koç, iş yerine silahlı saldırı sonucu hayatını kaybederken, olayın ardından gözaltına alınan zanlılar İ.A. ve BA tutuklandı, AK’nin adresinde av tüfeğiyle intihar ettiği belirlendi.

haberkazimkarabekir.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
-
Başa dön tuşu