Haber

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, ‘Zelensky formülünün’ tehlikelerini anlattı

‘Mejdunarodnaya Jizn’ (Uluslararası Hayat) dergisineLavrov, Zelenskiy’nin sunduğu barış formülünün, cumhurbaşkanının yok etmeye söz verdiği milyonlarca Rus vatandaşının kaderini içerdiğine dikkat çekti.

Lavrov, “Batı tarafından ‘Zelensky formülünü’ zorlaması için beyin yıkaması yapılan herkes, Kiev rejiminin açıkça yok etmeye söz verdiği bu insanların kaderinin haritada olduğunu anlamalı” dedi.

Anglo-Saksonlar ve müttefiklerinin, Nazilerin Kiev’de insan haklarını ve ulusal azınlıkların haklarını ihlal eden eylemlerine göz yumarak Nazileri koruduklarını kaydeden Lavrov, son 10 yılda sahadaki gerçeklerin evrimini kabul etmek yerine, Sonraki yıllarda, Batı ve Kiev, daha fazla ülkeyi ‘Zelensky formülü’ üzerine tartışmalara çekmek amacıyla yalnızca teatral forumlar düzenlediler. vurguladı.

Lavrov, sözde ‘Zelensky formülü’nün Rusya’nın tamamen teslim olmasını, güvenliğini hiçe saymayı kabul etmesini ve ataları yüzyıllardır bu topraklarda yaşayan, şehirler, yollar ve limanlar inşa etmiş milyonlarca Rus’u insafına terk etmesini önerdiğinin altını çizdi. servet.

haber-doganyurt.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu